Представницька діяльність

Між виконавчим комітетом Олександрівської міської ради та
ДП «_______» укладено Договір оренди комунального майна № 12, а саме оренди нежитлового приміщення загальною площею 2116,6 кв.м., термін оренди згідно Договору оренди комунального майна складав 5 років.
За умовами Договору оренди орендар зобов’язаний сплачувати орендну плату щомісячно в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок виконавчого комітету Олександрівської міської ради.
Але незважаючи на вищезазначене, орендар не виконував свої зобов’язання, щодо своєчасної сплати орендної плати у повному обсязі, у зв’язку з чим виникла заборгованість у сумі 182 514 грн. 18 коп.
У пункті 3 ст. 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» зазначено, що Орендар зобов’язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Стаття 142 Конституції України передбачає, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Таким чином держава зацікавлена в законному використанні та розпорядженні органами місцевого самоврядування комунальним майном.
У звязку з порушеням встановленого державою порядку користування нежитловим приміщенням, наданим на умовах оренди, прокурор Артемівського району був вимушений звернутися до Господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Олександрівської міської ради про стягнення с ДП «_______» заборгованості з орендної плати нежитлового приміщення у сумі 182 514 грн. 18 коп..
Несвоєчасне надходження таких платежів призводить до невиконання доходної частини бюджету і, внаслідок цього, — неналежного фінансування закладів освіти, охорони здоров’я та інших соціальних програм міста, чим завдається істотна шкода державним інтересам.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.02.2013 року позовні вимого прокурора Артемівського району задоволені у повному обсязі, до бюджету за рішенням суду стягнуто 182 514 грн. 18 коп..

Прокурор прокуратури
Артемівського раойну
м. Луганська
юрист 1 класу О.Ю. Хорольська

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*