Заробітня плата

Проблема своєчасної виплати заробітної плати є актуальною для багатьох жителів Луганська. Причини виникнення заборгованості із зарплат часто криються не лише у кризових явищах в економіці держави, а в елементарному небажанні керівників підприємств та установ вчасно платити зароблене своїм підлеглим. На такі випадки реагує прокуратура.
Що робити працівнику, якщо йому затримують зарплату? Робітник повинен в цій ситуації звернутися із письмовою заявою до свого керівника, який представляє роботодавця. В ній має бути сказано: «Повідомляю, що станом на таке-то число мені не виплачена зарплата». У випадку, якщо заробітна плата і тоді не буде виплачена, то робітник має право звертатися до правоохоронних органів і до суду з позовом на ту суму, яку підприємство заборгувало».
Такі питання розглядаються безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах. До позовної заяви, яка подається до суду, додається довідка про заборгованість по заробітній платі, витяг з трудової книжки або копія трудової книжки, або наказ про звільнення та інші докази, які підтверджують вимоги постраждалого.

При цьому слід зауважити, що згідно зі ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру” підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження. Наявність таких підстав має бути підтверджена прокурором шляхом надання суду відповідних доказів.
Таким чином, на підставі ст. 45 ЦПК України прокурор з метою представництва інтересів громадянина в суді в межах повноважень, визначених законом звертається до суду з позовною заявою переважно у разі неможливості громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів, оскільки статтею 29 ЦПК України передбачена здатність фізичних осіб особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов’язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) та звернутися до суду за захистом прав.
Поважність причин, з яких особа об’єктивно не в змозі самостійно захищати власні права встановлюється окремо у кожному випадку.

Тому при подачі звернення до прокуратури щодо представництва в суді, громадянам доцільно долучати документи, підтверджуючі вмотивованість підстав представництва ( довідки, висновки МСЕК тощо).

Прокурор прокуратури
Артемівського раойну
м. Луганська
юрист 1 класу О.Ю. Хорольська

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*